You are here

Северина на Македонски начин ?

Денес во дневник на насловна страна има топик:

Нашата порно Северина е средношколка

Ме изнервира ситуацијата бидејки Северина е сепак медиумска личност а девојчево е сепак средношколка.

Се гледа дека типот не е малолетен (или онда е малку над малолетен), но тие што го гледале филмот велат се гледа дека девојката иако малолетна никој со сила не ја тера да биде снимена.

Мислам дека на целата ситуација се предава премногу значение, бидејки има многу луѓе меѓу нас кои во моменти на сексуални задоволства си ги овековечуваат тие моменти. Особено со револуцијата на апаратите за дигитален запис.

Инаку да, порката е закон у маало! Околу 150 Мб е, црно бело.

Драги (оној нашион што ќари Матиз од Тоасумјас) да земе да го гледа, пошто јавно се произнесе дека ке снима порно со глумици од Белград:))

И да, аман више од новинарите кои немаат како да попунат новина, па ваквите приватни фимчиња ги тураат на насловна
Категорија: 
Теми: 

Comments

Букаро's picture

***** сине оти бе вака?

Девојчето средношколка (?) безразлика што не е Северина, сега е медиумска личност.

Се противиш на сензанционалната вест и искажуваш револт дека се појавува на насловна, па по која логика ти тогаш го праќаш да биде објавено на нашата (Багра) главна страна!?

Втора контрадикторност ти е тоа што од една стр. апелираш дека на ситуацијата му се придава преголемо значение (кои се бе тие чоек шо ги овековечуваат сексуалните задоволства!??) а од друга страна го повикуваш Драги Љокото да се произнесе.

Се жалиш дека ова е подложно на сеир, истовремено ти правиш сеир.

А за типовите кои ја снимиле и натерале...
Е да... треба да се пронајдат и казнат зошто ја излажале дека филмот потоа ќе биде избришан...

StormAngel's picture

А слика некоја или пак име ти реков ми рече!?
Трачот не е потполн без детални инфо за дотичните!=)))))
За Севе знаевме т.е видовме се.А ова е пукање на празно.
Доста муабети,покажете го кодот!

Букаро's picture

Како иначе нашиот Ангељко ќе акумулира инспирација за неговата Поетска душичка....

Сине.. види подолу.. има една сторија со наслов Тинкачи... глеј пронајди се во текстот :):):)

StormAngel's picture

"Наеднаш од џенем се издигна ликот на (за нас клинците), озлогласениот и дежурен намќор Станко. (нормално, Станко Спанко)"

Ај ќе те замолам да се издигнеш онака дежурно над мојот Станко,некоаш си ептен досаден.=))))

What`s your point?
И,ме заеба...ме болеше тоа шо го кажа.Ама гадно си се заебал дека ја пишувам за да тебе ти се допадне мојата поезија или не,за разлика од тебе,јас не се бавам толку многу со публиката.Знам каква е.Сам сум публика.

За на крај,тејк ит изи,ти си подобар,сите го знаат тоа.Не мора да куропецаш на секое као Последниот Самурај! Јеботе!

П.С-Ти си Тинкач ио ја сфаќаш нивната филозофија чим си земал да пишеш таков текст,јас дркам за спорт и релаксација.=)))))

И да,твојата крава тепа,роговите и се поголеми.

PaLaVi's picture

ja nov sum na bagrava ali nema ednas da vlegov a ovja bukaro da sere na nekogo nesto ... BuKaro idi be brat...leci se ..imas psihicki problemi ...so glavata neso... ka malav kogaj igrale zmurka u maalo tebe nikoj ne te trazel pa si dobil traume ...ili pa majka ti te tepala so sukalo u glava pa zatoa si skrenal NACISTO

PaLaVi's picture

ja nov sum na bagrava ali nema ednas da vlegov a ovja bukaro da NE sere na nekogo nesto ...

SANJICKA's picture

Сите сереме и тоа не така ретко... а има и вистина дека БуКаРо високо котира меѓу сите нас
*-))

JUVE's picture

abe PALAVI ti da ne mu gi bricis mudata na ovja bukaro uboo ke bide hehe:P
i nemoj da ni se praes filozof ovde ok :)

Krul's picture

Na Bukarski be mozes voda da mu nosish, a bi ti trebalo malku poveke mozocna masa da ukapirash raboti.

PaLaVi's picture

da da nema sansa ja da serem ka nego.Premnogu e jak ...ima talenat...pa znaes i + ima 2-3 usera na stranava demek ima koj da go poddrzue i svite na negova strana sa:P
>Na Bukarski be mozes voda da mu nosish
huahua izgleda ti mu nosis mu gi mies nogete i ja pies vodata:) ne od drugo tuku od respect:pP ama gjabe da postues nekogo kogaj utre ce sere nesto za nekoja tvoja storija,komentar ili sl.

JUVE's picture

ti treba da se lecis brat:PP

JUVE's picture

NA PALAVI SVITE MUDATA DA MU GI JADETE :PPPPP ZAKON E CUEKOT
STO DA SE PRAE:PPPPPP ama jebiga toa e toa:P i za seksov ako ne go dadete da go vidime togaj sto praesh ankete;PP

frajer's picture

Која беда.. лента од 16 годишно девојче како се ебе, се продава "ко алва", и уште семкарот од некое интернет кафе вика нема проблеми она не рекла не...
Си има болест не е непозната по светот се вика педофилија.
А педофили не се само тие што се сексаат со малолетни, туку и тие што гледаат нешто такво.
Ебати државата во која вакви работи минуваат неказнети...

PaLaVi's picture

pa da ...ne sa site jebaci ka tebe so koja ce mu tekne da se ebe:P nekoj ne moze da izla(ze postara pa take se trudi da bide so pomladi... a koj kur pa ... u svetov nema dejce sto ima pomalce od 18 da e Devica (osven nekoja u avganistan i miletino:)) pa koj kurac ako se snimala.Em praela cejf na pi*kata a + si zela nekoj dinar a ti cesaj muda so mene zaedno na bagra i komentiraj ka ne mozes da si na mestoto na tipot (ili mozes?)

regan's picture

Абе, шампионе од кај знаеш дека ја излажале дека филмот ќе биде избришан. Од кај знаеш дека сето тоа нее е намерно и дека не случајно „траката“ е пуштена во промет. Секако дека снимката носи извесна форма на афирмација за актерите. Негледам што е тука ненормално. Па на крај и тоа мораше да случи и мислам дека се е во ред. Како за прв пат, нормално да биде проследено со медиумска помпа. Пред некој ден сите дневни новини го презентираа првиот домашен Порно филм. И тоа е секако нормално. Ако некого мачи фактот, што според непотврдени извори, новопромовираната ПОРНО ЗВЕЗДА имала 16 години нека поднесе кривична пријава до непознат сторител за противприроден блуд и заведување на малолетници. Со тоа можеби ќе ја смири совеста. Ова секако се кривични дела.
Но се сомневам дека мнозинството на сево ова гледа толку трагично. Погледнете само колку сајтови на интернет се полни со "private content". Дури и во соседна Бугарија постојат неколку.
Значи нетреба да зачудува фактот што вакви нешта се појавуваат и кај нас. Мислам дека понатаму ќе ги има во се поголем број и треба да ги има. Секако не со малолетничка содржина, но кој може да стави ред во тоа ( или можеби да се сликуваат моделите со лична карта !!).
А на актерите им посакувам да продолжат понатаму со нови проекти, кој знае можеби далеку ќе догураат.

поента's picture

Остај тоа, ја има ли негде на нетов порката? :-)

VBB's picture

>Нашата порно Северина е средношколка

Ако де, ионака тоа бездруго го прави било тоа снимено или не.
Чак што више ова и те како е ПОШТЕНО.
Све си е експлицитно, просто кажано: се гледа, корпус...ДЕЛИКАТЕС :))))
е не, кога ќе се сетам порано како беше „Сител Бамбини“ со 5 годишни девојчиња у миничи (камера поминува преку нивните тела) и рипаат нешо кореографија на песна у стилу „Lick it good..“. Е да, тоа НЕ Е ПЕДОФИЛИЈА ;-)
Ич
така да од мене за „проектов“ само најголема подршка, бар све си се глеа поштено, а не утре некоја да изиграва недопирлива принцеза..молим лепо
да, ви звучи сурово? извини правите муабет за хорс, за табли, за пичке си материне, а чим се спомне дека некоја се ебела пред камера (што бездруго се ебе и без камера)
одма тука рипање

VBB's picture

Извадоци од „Дневник“

>Скандалозниот филм трае половина час и изобилува со експлицитни сексуални сцени, меѓу кои најзастапен е оралниот секс

Ќеиф...

>На крајот од снимката девојката му вели на момчето: "Ќе го избришеш филмот, нели? " А тој одговара: "Да".

Која моронштина. па што воопшто се снимале??? jaoo, koj e glup ovde????

>Од самата снимка се гледа дека ужива во сексот.

е не

И BTW, што ако е типов например 18г,??? леле што направил пар год. разлика,да почнам ја да давам примери со имиња и презимиња за луѓе од буквално 50 год. кои идеа со неколку децении помлади од себе??? (ама тогаш ќе кажете..ама добро он е...тој и тој и он е “тоа и тоа“ и му се може (такви коментари обично добивав

dimitar27's picture

Abe PACIENTISTA,stvarno ste tolku glupi ili so sila se glupirate?
pa VBB be,sto ako i imala 18,demek 2 god ne se golema razlika???
Ti be imas bar osnovno zavrseno?Mozes da svatis sto e polnoletna licnost,so celata odgovornost i prava sto gi dobiva,a sto maloletna???
Ne e problemov ovde sto se ebela malata,problem e ako e maloletna,uste pogolem ako deckoto e polnoleten,i najgolem problem sto se snimale ama i snimenoto go pustile "vo promet".Se snimame site(ili barem poveketo) ama ne prodavame toa po net-kafea.ZABRANETO e da se seksaat maloletni so polnoletni lica,i zabraneto e da se proizveduvaat i pustaat vo promet razno razni porno-pedofilicarski filmcinja,i toa e toa ! ! !
Toa sto ti si ebel i pomala od 16 god,ama ic ku* nikogo ne go boli,od prosta pricina sto nikoj za toa ne znae,ili ako znae ne mu smeta.
Stvarno me razocaruvate...na vremeto mislev deka bar BAGRAva e pointelegentna od prosekot u Makeodnija...sum gresel...fuck ((

TedBundy's picture

Законот си е закон!!!И никој не го почитува:)
Иначе меѓу 17 и 18 години нема некоја особена разлика.

JohnFoe's picture

Support.
Ако има цицки шис дуабл!Ако е дуабл, еби ги правилата..
:)

Zelka's picture

да се прегледа доказниот материјал, па ондак да се јаде бурек.
и уште еднаш, сите го пушат и се ебат, ама кој има среќа да биде фатен на камера.

VBB's picture

да се прегледа доказниот материјал, па ондак да се јаде бурек
----------------

ТАКА Е ДРУЖЕ!
Под итно некој ако може да ми го изреже...на CD
Или е на VHS??
Whatever,

поента's picture

Вчера имав привилегија да го изгледам филмот и морам да кажам дека се згазив од смеење... девојчето се гледа дека има "куропровокаторска" фаца и не и е првпат. Дека не и е првпат и не е присилена на ништо се гледа и по тоа што голта ко луда. Целиот разговор во филот е смешки (батката цело време ја моли за уште 2 минути, оваа демек одбива, а веќе наредниот момент ужива), цел фил се слуша само "леле леле леле, ке те убијам... неможам веќе ќе се тргнам, неможам Тони ке повратам, аааах, дај ми малце доги, по агресивно, неможам по агресивно, се изморив, ај како знаеш, ке ја избришеш лената нели?, да."
Тоа беше за време на дејствието, а после тоа камерманот (и главниот актер) прави и интервју со актерката (ја прашува од кај и е модрицата и сл.)
Сепак како најинтересен дел може да се издели моментот кота типов свршува кај момичката во оралниот отвор и извикува "Ова е моментот на поштување!"

:-)

Julls's picture

„Од кај ти е модрицава“
„Знаеш пичка ти матер, од колата, од неееделата“-со завлекуење на крај :)
Се гледа дека не и беше прв пат...апсолутно!
Овој дел е најбољи: „Ќе ја избришеш снимкава?“
ХААААА!!!!!

Lion_King's picture

Единствено нешто што ми смета во “случајов“ е што “гутачицата“ е малолетна, и за заведување и блуд со малолетно лице батката треба да биде казнет, како и за пуштање во промет снимки со педофилска содржина (тоа ти е според Кривичниот закон).
Арно ама, на сите ни е јасно дека ниту некого ќе обвинат, ниту пак некого ќе фатат од “протагонистите“, така што, млатиме празна слама, а “кучињата си лаат - карванот и натаму си врви“.
Не сум против приватни снимки (со полнолетни, разбира се), тоа кога-тогаш ќе се промовира и кај нас, само што овие работи кај нас влегуваат претпазливо и на мала врата...

PaLaVi's picture

abe vidi sea... ti na 18-19 godine sigurno ne si imal 25 godisna devojka ... si imal nekoja 16-7 godisna sto ne ti "davala" a ti si mislel deka take treba ...tvoja sreca jebi ga ali da si imal nekoja pokurvesta veruj mi deka nemase ova da go zboris sea!

Jeremiah_Covenant's picture

а кога ќе можеме и ние обичните смртници да го гледаме филмот? па закачете го на интернет, мора ли да го богатиме некој сељак со тоа што ќе го купуваме од него за 100-200 ден. ???

SANJICKA's picture

****************
мора ли да го богатиме некој сељак со тоа што ќе го купуваме од него за 100-200 ден. ???
****************

Ти би го купил ?????? Дај му на дилерот и бакшишче нешто ситно, колку за мастика

Българин's picture

Не само в Македония ;-)

Взето от тук
http://seattlepi.nwsource.com/business/aptech_story.asp?category=1700&slug=India%20eBay%20Sex

Sex tape on Internet roils Indian public

By VIJAY JOSHI
ASSOCIATED PRESS WRITER

NEW DELHI -- It was a private act of two hormone-charged teenagers that lasted 2 minutes and 37 seconds on digital video.

But offered for sale on the Internet, the fuzzy images of the 17-year-old girl having oral sex with her high school sweetheart has sent shock waves through urban India, exposing the growing friction between the conservative middle class, its increasingly Westernized progeny and modern technology.

"It came to me as a surprise that kids are having sex so soon," Barkha Dutt, who hosts the country's most popular television talk show on social issues, said in an interview. "Even we are not aware of how much things have changed."

India may be the birthplace of Kama Sutra, the 6th century sex manual, but sex today is a generally taboo subject. Premarital sex is not widely condoned, and public displays of affection draw frowns.

Caught in the scandal's stinging sweep is Avnish Bajaj, the Indian-born American who heads eBay's Indian subsidiary Baazee.com, where the video clip - shot by the schoolboy himself using his cell phone camera - was put up for sale.

Arrested last week under an ambiguous Indian law on cyber porn, Bajaj was freed after posting bail Tuesday, but his U.S. passport remained confiscated.

Bajaj's arrest triggered a diplomatic spat between the United States and India and a threat by eBay executives to reconsider doing business in a country that would toss one of their top managers in jail as a scapegoat.

"This incident has certainly given us pause and raises concerns about the safeguards that are in place for businesses operating in India," said Henry Gomez, an eBay vice president in the United States.

"This situation is one of concern at highest levels of the U.S. government," State Department spokesman Richard Boucher said in Washington.

Bajaj set up Baazee.com in 2000 and sold it to San Jose, Calif.-based eBay, the Internet's leading auction company, for about $50 million in June. The Harvard-educated executive has since headed the Bombay-based subsidiary.

The sex clip was recorded weeks ago and passed on by the bragging schoolboy to three of his friends and eventually made its way to video disc sellers in New Delhi. It did not draw much attention until an engineering student at a prestigious Indian college listed it for sale on Baazee.com.

Now the girl's parents have sent her off to Canada. The 17-year-old boy, the son of an affluent businessman, is now in a juvenile detention center. He went to Nepal to escape the media glare and was arrested at the airport when he returned to the capital on Sunday. A judge on Tuesday ordered him held until Jan. 4 for questioning to try to determine how the video clip reached the man who tried to sell it.

The controversy over the clip - it's the talk of urban India, an obsession of newspapers and talk shows - is typical of a society in transition, said Dr. Ranjana Kumari, the director of the think tank Center for Social Research.

India's recent economic boom has created unimaginable wealth among the tech-savvy urban population, who live in a globalized world dominated by the Internet, international brands and Western lifestyle with its relatively liberal sexual values.

Kumari says urban India is being pulled apart by these new values and its own centuries-old social conservatism.

"It is this transition which is resulting in a lot of confusion," Kumari said.

Observers like Kumari think a variety of people share the blame for grossly amplifying this sex scandal - including the authorities who arrested Bajaj and the boy, who remains unidentified because of his age; the teenagers' parents, who weren't aware of their children's activities; and teachers, for sidestepping sex education in schools.

Many are outraged by the arrest of the schoolboy, who along with the girl attended one of the capital's best known private schools, The Delhi Public School.

"What are we trying to say here?" asked Dutt. "What do we believe is wrong? Was it that he had sex? Was it that he sent out the clip? Which part is the disturbing part?"

Of greater concern to many in the business community is Bajaj's arrest under the Information Technology Act of 2000. The law makes a criminal offense of "publishing, transmitting, or causing to publish any information in electronic form, which is obscene." But it also says an Internet provider or Web site manager can't be held responsible if he acted diligently to remedy an electronic offense after learning of it.

Baazee.com maintains it yanked the sex video listing as soon as customer service managers noticed it, and Bajaj had traveled to New Delhi to cooperate with authorities.

Pawan Duggal, a cyberlaw expert, said Bajaj's arrest has serious implications, especially when Internet usage in the country is rapidly growing and foreign investors are increasingly looking to India for e-commerce opportunities.

"Ultimately we have to see bigger picture. We want to increase Internet penetration. All this will only happen if you allow service providers the freedom," he said. "The law needs to be more industry friendly and more pragmatic."

---

AP Technology Writer Rachel Konrad contributed to this report from San Jose, Calif.

Braveheart's picture

a momentot:
Devojceto: Toni nemo`am, Toni ke se trgnam
Toni: Mo`e{, mo`e{

Jeremiah_Covenant's picture

луѓе јас моментално сум битола. исконтактирајте со мене ако го имате филмот :)))

ufo's picture

Ти си Битола? хмм.... Здраво, јас сум Скопје.

TedBundy's picture

хаха поздрав и од мене.Јас сум Улан Батор

Igorsk's picture

Dobro site davate komentari, a nikoj neznae da go pusti klipot. Nema potreba da se zbori koga pola ne go gledale. Jes da nema vrska toa sto toj idiotot i go pravi toa na "ovcickata", ama i taa sigurno e nekoja golem idiotka. Ako saka da se izbrise trakata togas sto dozvoluva da se snima. Ova nema smisla ama bas IC. Neznam ako moze nekoj neka mi go pusti klipot na e-mail. Ocekuvam od nekogo.

дамјан's picture

Деца, следниот пат кога се снимате, викнете професионален камерман. Вака не ја бива.

mu4ddib's picture

Абе мрш таму, како не ви е срам? Дркате по цел ден на слики од Багра и на филмчиња што сте ги симнале, а сега џева дигате за едно филмче кое е пионерско од ваков вид!

Што ви е бре луѓе? До каде стигнавте?

Девојката сакала забава, сакала да ја ебат, ја изебале, и то. Самата се согласила да ја снимаат и самата го голта до грклан. Никој не може да го тужи тој другиот зошто она сакала колку што и тој сакал, па бил полнолетен или не.

На крај краева, ако толку се правите фраери, што не се осмелите да снимите вие нешто такво? Или ви е страв?

А дали знаевте за овој апсурд:? Ако ти имаш 18 години и два дена, а другиот/другата има 17 години и 364 дена (уште еден до 18г) тогаш ќе ве тужат за заведување малолетници и педофилија?

Живејте во илузии... It's thy choice

StormAngel's picture

Значи Багра е непресушен извор на Фаци на Годината!=)))))

ZisDead's picture

Зоки да ти питам нешто......

Чути!

debeloto_prase's picture

Ke mi kaze li nekoj kade moze da se nabavi ovoj delikates? ( mi treba imeto na net kafeto da bidam poprecizen).

A sto se odnesuva do nejzinata vozrast.. ocigledno ili dobro znae sto praela ili e metnalno zaostanata, vo slucaj na sto batkata treba da se obesi javno na plostad za toa zutata palma.. ali ako tipkata e u OK mentalno stanje.. togas alal my vera na tipot?

.... spomna nekoj kremenadli?

corpz's picture

Konechno go imam. Site shto go sakate, i imate ADSL da go simnete (eden saat so ADSL, 148 mega), pishete mi na lopatazbrc@yahoo.com za da vi go ispratam preku www.yousendit.com.

FFtoro, dajte predlozhete nekoj server kaj sho mozham da UL 150 mega for free, poshto pojma nemam ima li voopshto neshto takvo.

Inaku, tipkata ne e nishto posebno, i ne sum nauchen na vakvi klipchinja da zborat na makedonski, pa mi trebe vreme da se priviknam od angliski na makedonski :)

Tipoff so snimkata go skrshi mrazot. I sega? Koj ke bide fftoriot? Fotki ne se interesni. :)

InfernalByte's picture

otvori akaunt na www.myquickmail.com mislam deka bese,3GB akaunti for free i lupni go vnatre pa neka go zimaat site so sakaat od nego direktno ako imaat zivci da crpat od kineski izvor :)
A iance devojceto se gleda deka si go bara,i predpostavuvam deka nikoj od vas ovde ne bi i prostil t.e. ne bi i prostil na vakva "kuroobrabotelka",ne ja svakjam poentava na celava diskusija kako toa se bilo pogresno,ednostavno se snimale,sekoj moze da ima private snimki,a toa so e sherano niz lanovi,wlanovi,internet kafulinja pa i uskoro i na web,jebiga,da pokazeme deka i nie imame pornografija a ne ona vreli kosteni c c ccc :)pa neli bre muabetov e sex rock and free software :)(vo slucajov snimka)

VBB's picture

QUOTES:
Support.
Ако има цицки шис дуабл!Ако е дуабл, еби ги правилата..
:)
Вчера имав привилегија да го изгледам филмот и морам да кажам дека се згазив од смеење... девојчето се гледа дека има "куропровокаторска" фаца и не и е првпат. Дека не и е првпат и не е присилена на ништо се гледа и по тоа што голта ко луда. Целиот разговор во филот е смешки (батката цело време ја моли за уште 2 минути, оваа демек одбива, а веќе наредниот момент ужива), цел фил се слуша само "леле леле леле, ке те убијам... неможам веќе ќе се тргнам, неможам Тони ке повратам, аааах, дај ми малце доги, по агресивно, неможам по агресивно, се изморив, ај како знаеш, ке ја избришеш лената нели?, да."
Тоа беше за време на дејствието, а после тоа камерманот (и главниот актер) прави и интервју со актерката (ја прашува од кај и е модрицата и сл.)
Сепак како најинтересен дел може да се издели моментот кота типов свршува кај момичката во оралниот отвор и извикува "Ова е моментот на поштување!"

:-)
„Од кај ти е модрицава“
„Знаеш пичка ти матер, од колата, од неееделата“-со завлекуење на крај :)
Се гледа дека не и беше прв пат...апсолутно!
Овој дел е најбољи: „Ќе ја избришеш снимкава?“
ХААААА!!!!!
abe vidi sea... ti na 18-19 godine sigurno ne si imal 25 godisna devojka ... si imal nekoja 16-7 godisna sto ne ti "davala" a ti si mislel deka take treba ...tvoja sreca jebi ga ali da si imal nekoja pokurvesta veruj mi deka nemase ova da go zboris sea!
a momentot:
Devojceto: Toni nemo`am, Toni ke se trgnam
Toni: Mo`e{, mo`e{
---------------------------
хЕ-ХЕ лудница :) него како сеа да го симињаме ние смртниците со 56к???? дајте бре ќе ви дадам 100 ден. снимете ми го, заеби сеа да се брукам по нет кафиња, она „добар ден, го имате она кога ја ебат онаа?“ :))))))))))))
лее дај ова мора да се глеа

ГоранОдЧаир's picture

абе VBB ме изнасмеа да не пукнеш...;))))

fLeX's picture

Ух, ах, пих..и што , голем ташак..не ни стигнав да го глеам , а више нема ќеиф на истиот;) Вие дека го мавнавте по еднаш на филчево се примечуе... И добро, проџе мода, него сеа малава се убила, се мрднала или отворила куплерај? wich one?:)

DonJuan's picture

ako e malata pametna moze ova da i bide otskocna daska za kariera... :)
ne se cudite ako za 5-10 godini slusate poveke za nea ;)

i vo moe vreme (pred 10-12 god) imase video kaseti sto vrtea od navodno domasni seks zabavi, ama ne idese vo novini... novinive veke nemaat kriterium sto objavuvaat... posleden sok mi bese napisot na rebeka vo forum.... katastrofa...

Happy Xmas!
DonJuan

InfernalByte's picture

pred nekoe vreme procitav na news na grupa mk.comp.internet interesen topik:
menjam muda za bubrezi :)
interesnoto e so vo toj topik se naveduva sheranje na filmski epizodi no na princip hdd,znaci tipceto pominue kaj site so ke se prijavat,im sobira na edno hdd veke prigotveni epizodi,pa pravi use edno krugce i istite kopiraat ona so im fale,i na kraj hdd to se ustekue na nekoe pc za da se shera niz Gajtanless,so znaci,sto ne bi i malava Severina nasla malku kapacitet na toa hdd pa koj saka da napravi bujrum na momakot so hdd epizodite :)
moze ke ima i produzenie na veke postoeckava snimka :)

Diddy's picture

Од Дневник немаат врска... ова не е нашата Северина туку нашата Парис Хилтон ;-)

ace_etf's picture

deneska go dobiv cedeto za 2 saati snimiv 25 cedea * 150 den od cede =3750 den
daj be luge snimajte uste vakvi cedea :))))))))

TedBundy's picture

Леле децава се луди по порно.Можиш да се растуриш од пари од еден глупав филм(па јебига има и порничи со стил).
Филмот го немам гледано а и нема да го гледам пошо сигурно е глуп.Ак ми се догледало порно ке си земам Џена Џејмсон ебаве :)

Pages